Filmy · Knížky · Uncategorized

KNÍŽKA/FILM

Dneska pro vás mám recenzi na film a také hlavně knížku Divočina (Wild).
Jako první jsem viděla film, který mě velice zaujal. Hlavní roli v něm hrála Reese Witherspoon, kterou mám opravdu ráda a jelikož v příběhu jde hlavně o ni, tak mě film opravdu velmi potěšil. Nicméně jsem ale před Vánoci zjistila, že je i knižní předloha, okamžitě jsem ji přidala na seznam věcí k Vánocům a hned 24. 12. večer, jsem se na knížku spokojeně vrhla.
Knížka má necelých 400 stránek a vypráví příběh Cheryl Strayedové, které je kolem 27 let. Po smrti její matky takzvaně sešla z cesty. Začala brát drogy, podvádět manžela s každým druhým mužem a podobně. Jednoho dne si uvědomí, že musí svůj život změnit a tak když se konečně rozvede s jejím mužem Paulem, které sice pořád miluje, ale už s ním prostě nemůže být, se rozhodne, že vyrazí na trek po Pacifické hřebenovce (Pacific Crest Trail – dále jen PCT). Rozhodne pro trasu s délkou 1777 km. Cílem jejího treku je Most Bohů v Oregonu.
Na cestě po PCT zažívá spoustu zkoušek, potká se s nejrůznějšími zvířaty, pozná spoustu nových lidí, ať už milých nebo ne. Největším zádrhelem jsou její nohy, od začátku cesty po PCT má spoustu puchýřů a postupně jí slézají i nehty, přes to všechno ale přece jen trek po 100 dnech dokončí, vstoupí na Most Bohů a znovu objeví své staré já.
Tato knížka je psaná podle skutečné události, což mi přejde naprosto ohromné. Nehorázně Cheryl obdivuju, prošla si tolika zkouškami a stejně cestu zvládla. To, že je kniha podle skutečné události dodává příběhu naprosto jiný rozměr.
Tuhle knížku doporučuji snad každému komu bylo alespoň 15 let, přece jen některé části nejsou úplně hezké (popisuje, jak se potýkala s drogami, atd.).
Film rozhodně také stojí za shlédnutí, ale v knížce je toho jako vždy minimálně o 50% víc, takže si to určitě i přečtěte! 🙂
 
-A
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s